×

مجلس، به دنبال اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان

 • شهریور ۶, ۱۳۹۹
 • ۰
 • نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس به دنبال اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان است.

  مجلس، به دنبال اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان
 • عباس گودرزی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر چه سال‌ها از تصویب قانون تسهیل ازدواج جوانان می‌گذرد، اما عملأ اتفاقی در این‌باره رخ نداده است.

  وی عنوان کرد: اگرچه دستگاه‌های مسوول هر یک سهمی در اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان دارند، اما هیچ کدام گزارش قانع‌کننده‌ای در این باره ارائه نداده‌اند.

  نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس با اشاره به ورود کمیسیون اجتماعی به موضوع قانون تسهیل ازدواج و ضرورت اجرای آن بیان کرد: البته برای این منظور باید همه مجلس پای کار بیاید، چراکه امروزه جمعیت از موضوعات اساسی و عامل اقتدار در کشور است.

  گودرزی افزایش جمعیت را در گرو تحکیم بنیان خانواده دانست و تاکید کرد: البته تحقق این مهم نیز خود نیازمند تسهیل در امر ازدواج است.

  وی با انتقاد از جای خالی سیاست‌های تشویقی در زمینه تسهیل در امر ازدواج در کشور، افزود: لازمه این مهم توجه به مسائل اساسی همچون مسکن، اشتغال و رونق تولید است.

  نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس نقش فرهنگسازی را در زمینه تسهیل در امر ازدواج مهم و تاثیرگذار خواند و گفت: باید مجموعه‌ای از سیاست‌ها با هدف اجرای این قانون اتخاذ و اجرایی شود.

  گودرزی اظهار کرد: با تشکیل کمیسیون مشترک خانواده، مجلس شورای اسلامی نخستین مدعی پیگیری اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان خواهد بود.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *