×

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس : FATF حزب‌الله را تروریست می‌داند و داعش و منافقین را پاک جلوه می‌دهد

 • خرداد ۲۰, ۱۳۹۷
 • ۰
 • نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با اعلام مخالفت خود با FATF گفت: این قرارداد گرو‌هایی مانند منافقین و داعش را غیر تروریستی می‌داند. به گزارش نیساخبر”محمدرضا ملکشاهی‌راد در گفتگو با خبرنگار فارس در ارتباط با قرارداد FATF بیان داشت: این قرارداد یکم کنوانسیون بین‌المللی نبوده بلکه یک قرارداد بین کشوری است که در آن […]

  نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس : FATF حزب‌الله را تروریست می‌داند و داعش و منافقین را پاک جلوه می‌دهد
 • نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با اعلام مخالفت خود با FATF گفت: این قرارداد گرو‌هایی مانند منافقین و داعش را غیر تروریستی می‌داند.

  به گزارش نیساخبر”محمدرضا ملکشاهی‌راد در گفتگو با خبرنگار فارس در ارتباط با قرارداد FATF بیان داشت: این قرارداد یکم کنوانسیون بین‌المللی نبوده بلکه یک قرارداد بین کشوری است که در آن دو موضوع مبارزه با پول‌شویی و مبارزه مالی با تروریست‌ها هدف قرار داده شده است.

  وی به بیان موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال این مسائل پرداخت و افزود: کشور ما به‌صورت قانون داخلی مبارزه با تروریست را مد نظر دارند اما در FATF به دنبال این هستند که این موضوع را به‌صورت یک قرارداد بین‌المللی اجرا کرده و کشورهایی که عضوان نشوند را تحریم می‌کنند.

  نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کشورهایی که FATF را نپذیرند در لیست سیاه کشورهای عضو قرار می‌گیرند و بهانه طرف‌های مقابل این است که کشور مخالف با این قرارداد، موافق تروریست است.

  وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که همگان می‌دانند نظام جمهوری اسلامی ایران نه‌تنها موافق تروریست و پول‌شویی نیست بلکه با آن به‌شدت مبارزه می‌کند.

  ملکشاهی‌راد گفت: این کنوانسیون به دنبال این است که کشورهای آزادی‌خواه را تروریست قلمداد کرده و هیچ کشوری حق مخالفت با آن‌ها را نداشته باشد و از طرفی گروه‌های تروریستی مانند منافقین را که آمریکا و اروپا آن‌ها را تروریست نمی‌دانند را حمایت کرده و آن‌ها را به رسمیت بشناسند.

  وی ادامه داد: در صورتی که جمهوری اسلامی ایران در شرایط موجود FATF را بپذیرد نباید گروهک تروریستی منافقین را به‌عنوان یک گروه تروریستی به شمار آورد و این در حالی است که همه می‌دانند این گروه تروریستی چه جنایات ضد انسانی بزرگی انجام داده است.

  این نماینده مجلس با انتقاد از مفاد FATF بیان داشت: در این کنوانسیون گروه‌های آزادی‌خواه مانند حزب‌الله را تروریستی می‌دانند اما از طرفی گروهی مانند داعش تروریستی به شمار نمی‌رود.

  وی اظهار داشت: در FATF گروه‌هایی را که آمریکا و دار و دسته‌اش تأیید کنند تروریستی هستند و گروه‌هایی مانند داعش تروریستی نیستند.

  ملکشاهی‌راد با اعلام مخالفت خود با FATF گفت: در شرایطی می‌توان این کنوانسیون را قبول کرد که در آن شرایطی بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شود.

  وی خاطرنشان کرد: اگر شروطی در FATF بیاید که مبنای تشخیص تروریست بر عهده جمهوری اسلامی باشد آن زمان می‌توان آن را تأیید کرد در غیر این صورت و با شرایط فعلی کاملاً با آن مخالف هستم.

  انتهای پیام/

   نام شما (الزامی)

   ایمیل شما (الزامی)

   موضوع

   پیام شما

   برچسب ها

   نوشته های مشابه

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *