×

۲۶ مرداد سالروز بازگشت پرستوهای عاشق به وطن/اسراء اسوه صبر و مقاومت

 • مرداد ۲۶, ۱۳۹۷
 • ۰
 •   ۲۶ مرداد سال ۶۹ روزی تاریخی است روزی که اسرای ایرانی پس از سالها دوری از وطن و تحمل شکنجه ها و رنج های فراوان به وطن بازگشتند. به گزارش نیساخبر“با آغاز جنگ تحمیلی جوانان و نوجوانان این سرزمین برای دفاع از وطن برخاستند، رزمندگان از همان ابتدا در میدان نبرد با دشمن حاضر […]

  ۲۶ مرداد سالروز بازگشت پرستوهای عاشق به وطن/اسراء اسوه صبر و مقاومت
 •  

  ۲۶ مرداد سال ۶۹ روزی تاریخی است روزی که اسرای ایرانی پس از سالها دوری از وطن و تحمل شکنجه ها و رنج های فراوان به وطن بازگشتند.

  به گزارش نیساخبر“با آغاز جنگ تحمیلی جوانان و نوجوانان این سرزمین برای دفاع از وطن برخاستند، رزمندگان از همان ابتدا در میدان نبرد با دشمن حاضر شدند و جانانه از میهن دفاع کردند.

   

  وقتی سن و سال شهدایی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند را نگاه می کنیم می بینیم کم نبودند نوجوانانی که با سن و سال کم اما با عشق و علاقه در میدان نبرد با دشمن حاضر شدند و جان خود را تقدیم کردند و اجازه ندادند دشمن به هدف خود برسد.

  در دوران دفاع مقدس رزمندگان زیادی به اسارت دشمن درآمدند، رزمندگانی در غربت رنج ها و شکنجه های زیادی را تحمل کردند اما این همه شکنجه دشمن نتوانست آنها را از پای درآورد، برایشان شکنجه ها، نبود و کمبود آب و غذا معنایی نداشت چرا که این انسان ها روح بلندی داشتند.

  در دوران دفاع مقدس از شهرستان بروجرد ۲۳۸ نفر به اسارت درآمدند، اسرایی که هر کدام کتابی از خاطرات را برای نوشتن دارند و اسوه های صبر و استقامت هستند که به همین مناسبت با یکی از اسرای بروجردی گفتگویی انجام شده است.

  “سیف اله یعقوبی” یکی از آزاده های بروجردی در گفت و گو با سفیر افلاک گفت: در سن ۱۹ سالگی در جبهه های جنگ به اسارت دشمن درآمدم و مدت چهار سال در این دوران به سر بردم و در این سالها سختی های زیادی را تحمل کردیم اما هدف ما مشخص بود .

  وی اضافه کرد: بیان سختی ها و شکنجه ها و روایت دوران دفاع مقدس سخت است اما نوجوانان و جوانانی که آن دوران را ندیده و درک نکرده اند باید آن زمان و سختی ها بازگو شود تا بهتر متوجه شوند چگونه ایران پس از هشت سال جنگ در برابر دشمن به پیروزی رسید.

  یعقوبی تصریح کرد: حفظ ارزشها و خون شهدا برای ما بسیار مهم است چرا که این پیروزی به راحتی به دست نیامده و در این راستا هزاران نفر شهید، جانباز و اسیر شده اند.

  وی با گلایه ای از مسئولین افزود: در دوران دفاع مقدس جوانان زیادی جان خود را تقدیم کردند و اجازه ندادند ذره ای از این خاک به دشمن دشمن بیفتند اما مسئولین امروز به وظیفه خود عمل نکردند و باعث نارضایتی مردم شده اند.

  وی اضافه کرد: بزرگترین وظیفه مسئولین خدمت به مردم است اما بسیاری از مدیران و مسئولین فقط شعار و وعده می دهند و خیلی خوب سخنرانی می کنند اما بعد از آن همه وعده های داده شده را فراموش می کنند.

  به گفته وی در دوران دفاع مقدس با توجه به جنگ تحمیلی و شرایط سخت اما با برنامه ریزی مدیریت شد و سربلند از جنگ بیرون امدیم ولی به نظر می رسد  امروز لازم و ضروری است مسئولین برای این مشکلات اقتصادی فکری اساسی کنند نه این که فقط سخنرانی کنند و شعار دهند.

  انتهای پیام/

  منبع: سفیرافلاک

   

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *