×

۷۰ درصد زنان قائل به عفاف و حجاب هستند/ سرخورده‌های خارج نشین برای زنان عفیف ما تصمیم نگیرند

 • تیر ۲۰, ۱۳۹۷
 • ۰
 • فرمانده ناجا گفت: ۷۰ درصد خانم‌های محترم جامعه قائل به عفاف و حجاب‌اند و حتی کسانی که پوشش را رعایت نکرده و ظواهر اسلامی را مراعات نمی‌کنند نیز امنیت، آسایش و آرامش را در پناه عفاف و حجاب می‌دانند. به گزارش نیساخبر، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و […]

  ۷۰ درصد زنان قائل به عفاف و حجاب هستند/ سرخورده‌های خارج نشین برای زنان عفیف ما تصمیم نگیرند
 • 70 درصد زنان قائل به عفاف و حجاب هستند/ سرخورده‌های خارج نشین برای زنان عفیف ما تصمیم نگیرند

  فرمانده ناجا گفت: ۷۰ درصد خانم‌های محترم جامعه قائل به عفاف و حجاب‌اند و حتی کسانی که پوشش را رعایت نکرده و ظواهر اسلامی را مراعات نمی‌کنند نیز امنیت، آسایش و آرامش را در پناه عفاف و حجاب می‌دانند.

  به گزارش نیساخبر، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و شهدای عرصه نظم و امنیت به موضوع عفاف و حجاب پرداخت و گفت: امروز پرداختن به عفاف و حجاب چه برای خواهران و چه برادران امری ضروری است و اگر می‌خواهیم پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی، تدابیر حکیمانه حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری باشیم یکی از دریچه‌ها و موضوعات اصلی آن موضوع عفاف و حجاب است.

  فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: براساس وظایف ذاتی،‌ مبادی دینی و قانونی هر مسلمانی وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را دارد و سازما‌ن‌ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی نیز در این زمینه مسئولیت دارند.

  سردار اشتری تصریح کرد: فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر بر عهده همه مردم است و همه نهادها و هم مسئولان اجرایی کشور.

  این مقام ارشد نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه برگزاری این همایش خود،‌ امر به معروف است اعلام کرد مردمان جامعه ما فطرتا با عفاف و حجاب موافق هستند؛ چرا که در پیمایشی که صورت گرفته بیش از ۷۰ درصد خانم‌های محترم با قائل به عفاف و حجاب هستند؛ حتی کسانی که رعایت ظواهراسلامی را نکرده و در پوشش نیز مراعات نکرده در جواب به این پیمایش امنیت، اسایش و آرامش را در پناه عفاف و حجاب عنوان کرده‌اند.

  وی افزود: باید براساس فطرت پاکی که خواهران و برادران این جامعه دارند این موضوع را تفهیم کنیم چرا که عفاف و حجاب یک موضوع فطری است.

  عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به خارج‌نشین‌هایی که برای زنان عفیف ما تصمیم می‌گیرند اشاره و اعلام کرد: اندک افرادی هستند که با عناد موضوع بی‌حجابی و بدحجابی و شل‌حجابی را دنبال می‌کنند؛ آن کسانی که خارج از کشور نشسته‌‌اند و برای زنان عفیف ما تصمیم می‌گیرند کسانی هستند که سرخورده‌اند؛‌مشکلات روحی و روانی داشته‌اند و به دلایلی نتوانسته‌اند خودشان را با مردم فهیم و فرهنگی ما تطبیق بدهند.

  وی افزود: این افراد بر بحث بی‌حجابی دامن می‌زنند و ایامی را مشخص می‌کنند برای به نمایش گذاشتن بی‌حجابی  و شعار و تبلیغ می‌کنند و فکر می‌کنند که با صحبت خود زنان و دختران ما از آنها پیروی می‌کنند.

  سردار اشتری ادامه داد: البته ممکن است اندک افرادی به دلایلی که در اینجا مناسب نیست در مورد آن سخن بگوییم از آنها پیروی کنند اما باید بگوییم اکثریت مردم جامعه ما اعتقاد قلبی به عفاف و حجاب دارد و وظیفه حاکمیت است که بر روی این اکثریت کار کند.

  وی با اعلام این مطلب که ۲۶ دستگاه رسمی وظیفه دارند در حوزه عفاف و حجاب کار کنند تصریح کرد: در این راستا مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب مشخص است؛ ۳۰۰ مصوبه در این خصوص تدوین و به دستگاه‌ها ابلاغ شده؛‌البته این برای چند سال گذشته است؛ ما باید دنبال کنیم و توقع ‌مان فقط این نباشد که ناجا ورود کند.

  عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تصریح کرد: البته اگر دستگاه‌های دیگر به وظایف خود عمل نکنند ناجا حتما به وظیفه خود عمل می‌کند اما باید مطالبه مردم و مسئولین از سایر نهادهایی که قانونا وظیفه دارند نیز پیگیر شوند؛ یک تعداد نامه و دستورالعمل که کفایت نمی‌کند باید پای کار بیایند.

  فرمانده نیروی انتظامی گفت: باید مصوبات دوباره احیا شود تا این مهم که خواسته مردم و شهدا است انشاءالله عملی شود.

  سردار اشتری با اعلام این مطلب که ما معتقدیم که هر مقداری که براساس قوانین و مبانی شرع به آن پرداخته شود باعث ارتقای امنیت در جامعه می‌شود، تصریح کرد: امروز وقتی آسیب‌شناسی صورت می‌‌گیرد متوجه می‌شویم که کسانی که عفاف و حجاب بیشتری دارند از امنیت بیشتری برخوردارند بخصوص امنیت روانی؛ البته مصادیق این صحبت‌ها نیز وجود دارد.

  عالی‌ترین مقام انتظامی کشور اعلام کرد: جامعه‌ای که موضوع عفاف و حجاب را در سرلوحه خود قرار دهد در آرامش و امنیت بیشتری است؛ وقتی که به مناطق و مکان‌هایی که بیشتر به این مهم پرداخته شده توجه می‌کنیم متوجه می‌شویم که کمتر دچار آسیب‌ها شده و نتایج مطلوب‌تری را داشته‌اند.

  وی اظهار داشت: رعایت عفاف و حجاب در مرحله اول برای خود افراد است و باید گفت عفاف و حجاب مربوط به جنسیت، قومیت یا کشور خاصی نیست.

  سردار اشتری به تحقیقات دانشمندان خارجی پرداخت و گفت: اگرچه دریچه نگاه آنها با دریچه نگاه علمای ما متفاوت است اما در بعد حفظ آرامش و امنیت مطالب زیادی عنوان کرده‌اند که ناشی از عفاف و حجاب است.

  فرمانده نیروی انتظامی به مقوله امنیت اشاره و اظهار داشت: یکی از مولفه‌های امنیت اخلاقی در جامعه است و در حوزه‌های اخلاقی و اجتماعی هرچقدر که بتوانیم پایه‌های اخلاقی و امنیت اجتماعی را تقویت کنیم نتایج مثتبش را در جامعه می‌بینیم؛ این مهم را باید از کانون خانواده آغاز کرد.

  وی گفت: بحمدلله در جامعه‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم به دلیل غنای فرهنگ این زمینه‌ها وجود دارد و وظیفه ما این است که فضا را برای همه آحاد جامعه امن کنیم.

  سردار اشتری اعلام کرد: باید احساس امنیت و امنیت هر روز ارتقا یابد؛ امروز اگر خانمی اراده کند که با خودروی شخصی یا عمومی در ساعاتی از روز یا شب تردد کند باید احساس آرامش را داشته باشد؛ ما باید این امنیت را با کمک مردم، دستگاه‌ها و همت همکارانمان بیش از پیش ارتقا دهیم.

  فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: ما آینده را آینده خوبی می‌بینیم و انشاءالله به لطف خدا و عنایت الهی و با هدایت مقام معظم رهبری و همت مردمان‌مان بیش از پیش  امنیت و آرامش را داشته باشیم.

  انتهای پیام/

   

  منبع:فارس

   

   نام شما (الزامی)

   ایمیل شما (الزامی)

   موضوع

   پیام شما

    

   برچسب ها

   نوشته های مشابه

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *