×

سخنان فتاح انتخاباتی است؟!
“فتاح”؛ شوی تبلیغاتی یا مانور مطالبه‌گری

 • مرداد ۲۰, ۱۳۹۹
 • ۰
 • فتاح تنها گوشه‌ اندکی از اموال بنیاد مستضعفان که در اختیار نهادها و افراد مختلف قرار دارد را افشا کرد اما اکنون این مطالبه از حجت‌الاسلام خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه وجود دارد که او نیز با صراحت لهجه و شفافیت از اموال ارزشمند این سازمان که در اختیار افراد و نهادهای مختلف قرار گرفته سخن گوید و با بازپس‌گیری آنها گام بلندی در جهت کمک به مستضفان بردارد.

  “فتاح”؛ شوی تبلیغاتی یا مانور مطالبه‌گری
 •  انتقادات صریح پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان از عملکرد افراد و نهادهای مختلف در بهره‌مندی از املاک و مستغلات بنیاد، واکنش‌های فراوانی را در فضای رسانه‌ای به دنبال داشت.
  صراحت لهجه پرویز فتاح در حمایت از حقوق مستضعفان و انتقاد از عملکرد افراد و نهادهای مختلف آنچنان مورد پسند طیف‌های مختلف سیاسی قرار گرفت که حتی عطالله مهاجرانی، وزیر سابق ارشاد دولت اصلاحات نیز در توئیتی از رویکرد جدید رئیس بنیاد مستضعفان استقبال کرده و «دست مریزاد» گفت!

  حساب‌کشی رئیس بنیاد مستضعفان از نهادها و افراد مختلف در صداوسیما، عزم جدی فتاح برای بازپس‌گیری حق و حقوق مالکان اصلی انقلاب اسلامی از دست افرادی را نشان می‌دهد که سال‌هاست در املاک گران‌قیمت خود کمترین توجه را به مستضعفان و محرمان داشته‌اند.

  اما پس از سخنان فتاح، برخی طیف‌های سیاسی که تیغ تیز حسابرسی را بر گردن خود دیدند بلافاصله خط تخریب را آغاز کردند.

  از اصولگرایان گرفته تا اصلاح طلبان که در طول سالیان پس از انقلاب همواره بیشترین سهم را از اموال و املاک مستضعفان داشته اند، توپخانه تهمت و تمسخر را آتش کرده و در وحدتی قابل توجه(!) سخنان فتاح را ناشی از عزم وی برای انتخابات ۱۴۰۰ دانستند.

  اگرچه از مدت‌ها پیش و بنابر تحلیل های صورت گرفته، پرویز فتاح محتملترین گزینه انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است اما ذکر چند نکته در این باره ضروری به نظر می رسد.

  اولا: فارغ از نیت‌خوانی‌ها، پرویز فتاح اکنون پرچم بازپس‌گیری اموال مستضعفان و کمک به صاحبان اصلی انقلاب را بدست گرفته و سعی دارد تا با استفاده از اموال با ارزش بنیاد مستضعفان -که در اختیار افراد و نهادهای مختلف قرار دارد- گام بلندی را در جهت محرومیت زدایی بردارد که این اقدام شایسته تقدیر است.

  دوما: پرویز فتاح در اظهارات خود بدون گرایش سیاسی و در عین صراحت و شفافیت، نهادهای مختلف را مورد انتقاد قرار داد که این موضوع عزم وی برای خدمت به محرومان بدون مرزبندی‌های سیاسی را نشان می‌دهد.

  چه خوب است که سایر افرادی که رویای ریاست جمهوری را در سر می‌پرورانند نیز در طول یکسال آینده به وظایف انقلابی خود عمل کنند چراکه این عملکرد، بسیار بهتر از وعده‌های توخالی انتخاباتی است و باقیات صالحات هم محسوب خواهد شد!

  سوما: اگر چنانچه فرض بگیریم که بخشی از عملکرد این روزهای فتاح انتخاباتی باشد، بایست بازهم با آغوش باز از این اقدامات استقبال کرد.

  بیشتر بخوانید

   

  پرویز فتاح با پرچم حمایت از محرومان و بازپس‌گیری اموال مستضعفان فعالیت های خود را آغاز کرده است و اگر چنانچه مابقی کاندیداهای انتخاباتی نیز در طول یکسال آینده فعالیت‌های خود را در جهت حمایت از مستضعفان و محرومان -حتی به نیت انتخابات- انجام دهد، خود نشان خوبی است که رقابت های انتخاباتی آینده بر مبنای گفتمان حمایت از محرومان و مبارزه با غارتگران بیت المال شکل گیرد.

  اما در سخنان شنبه شب پرویز فتاح و پرده برداری از برخی اموال بنیاد مستضعفان که در اختیار نهادها و افراد مختلف قرار گرفته است، نکته قابل تاملی دیگری نیز به چشم می‌خورد.

  طبق برخی آمار و اطلاعات، سازمان اوقاف و امور خیریه سرمایه دارترین نهاد کشور پس از دولت می‌باشد.

  از طرفی اموال و املاک فراوانی متعلق به سازمان اوقاف وجود دارد که همچون اموال بنیاد مستضفان در اختیار نهادها و افراد مختلف قرار گرفته که بازپس‌گیری آنان اقدام بی‌سابقه‌ای در راستای محرومیت زدایی طی ۴ دهه گذشته محسوب خواهد شد.

  فتاح تنها گوشه‌ اندکی از اموال بنیاد مستضعفان که در اختیار نهادها و افراد مختلف قرار دارد را افشا کرد اما اکنون این مطالبه از حجت‌الاسلام خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه وجود دارد که او نیز با صراحت لهجه و شفافیت از اموال ارزشمند این سازمان که در اختیار افراد و نهادهای مختلف قرار گرفته سخن گوید و با بازپس‌گیری آنها گام بلندی در جهت کمک به مستضفان بردارد؛ هرچند که تاکنون بنای اوقاف بر «خاموشی» بوده است!

  منبع:خبر۲۴
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *